ALIŞ YERİ / MEVKİ
ALIŞ TARİHİ / SAATİ
PARA BİRİMİ
DÖNÜŞ YERİ / MEVKİ
DÖNÜŞ TARİHİ / SAATİ
KİRALAMA ŞEKLİ
ÖDEME TİPİ
KİRALAMA SÜRESİ
YILLIK KM
VİTES
YAKIT
Ucuz Araç Kiralama Antalya

Ucuz Araç Kiralama Antalya

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araba kiralama işi büyük rağbet görmektedir. Araç kiralama sektörü son zamanlarda oldukça fazla çoğalmaya başlamıştır. Bu sektörün çoğalması fiyatlar yönünden de rekabet ortaya çıkarmıştır. Bundan dolayı araç kiralayacak kişilerin daha iyi hizmet konforlu araba ve iyi fiyatlar olması yönünden büyük bir imkân olmaktadır. Birden fazla firmanın hizmet verdiği alanlarda firmalar birbirleriyle yarış ederek fiyat farkı ortaya çıkmaktadır. Bu fiyatları çok firmalar aşağı çekmektedir. Fiyatların aşağıda olması araç kiralayacak kişiler açısından çok yararlı olmaktadır. Araç kiralama firmalarının internet sitelerinde adresleri ve telefonları bulunmaktadır. İnternet sitesinden yapacağınız rezervasyonlar sonucu büyük oranda indirim alabilirsiniz. Araç kiralama kampanyaları ile ilgili birçok bilgiler internet sitesinde yayınlanmaktadır

 

Araç Kiralama Fiyatları

Genel olarak araç kiralama firmaları müşteri çekmek için fiyat rekabetine girmektedirler. Bu rekabeti iyi takip etmek gerekir. Araç kiralama fiyatları dört bölümden oluşmaktadır. Bu 4 bölüm ilkbahar ayları. Yaz ayları. Sonbahar ayları ve kış ayları olmak üzeredir. Fiyatlar genel olarak bu dört grupta belirlenmektedir. Araç kiralama fiyatları yaz aylarında ve ilkbahar aylarında oldukça yüksek durumdadır. Kış ve sonbahar aylarında fiyatlar aşağıya çekilmektedir. Bayramlarda ve tatil günlerinde fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni ise yaz aylarında turizm açısından hareketlilik olduğu için müşteri sayısında büyük artış olmaktadır. Bu artış fiyatları da artırmaktadır. Araç kiralamadan önce kaç kişilik araç kiralayacaksanız ona göre daha önceden karar vererek ona göre aracı belirlemeleri gerekir. Araç kiralamadan önce fiyat araştırması yaparak en ucuz araç kiralama firmaları bulabilirsiniz.

 

Tatil Programında Erken Rezervasyon İndirimleri

Tatil programını iki üç ay önce yaparsanız ve buna göre de araç kiralama rezervasyonu yaptırmanız durumunda indirimli fiyatlardan yaralanabilirsiniz. En uygun fiyatı araç kiralama seçeneği olarak hangi marka ve hangi firma olduğunu iyi araştırmak gerekir. Araç kiralama firmalarının yapmış oldukları kampanyalar fiyatların düşmesine neden olmaktadır. Kaliteli ve konforlu araç kiralamak yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Bu da maliyet yönünden avantajlı olmaktadır. Bayram tatillerinde araç kiralamak istediğiniz zaman bayramdan önce rezervasyon yaptırdığınız durumlarda belirli oranlarda fiyatları aşağıya çekilir. Kısa dönem araç kiralama yerine uzun dönem araç kiralama yaparsanız bu sistem fiyatların düşmesine neden olacaktır. Turizm mevsiminde ve tatil günlerinde araç fiyatları oldukça yüksek olmaktadır. Bu dönemlerde önceden rezervasyon yaptırırsanız fiyatı biraz aşağı çekecektir. Dizel yakıtlı araçlar kiralandığı vakit kiracı tarafından düşük maliyetli olmaktadır. Motor gücü düşük olan araçlar az yakmasından dolayı yakıt masrafı az olacaktır. Size büyük tasarruf sağlar. Araba kiralama saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmaktadır. Genel olarak uzun süreli araç kiralama işlerini büyük firmalar yapmaktadır. Büyük firmalar kiralayacakları arabaları uzun süre kiralama yaparak fiyatlar da indirme yapmaktadırlar. Genel olarak bir firma ile değil birçok firma ile görüşerek bunların vereceği fiyatları karşılaştırma yaparak aracı kiralayabilirsiniz.

 

Kış Aylarında Fiyatlar

Kış aylarında araç kiralama fiyatları çok aşağı çekilmektedir. Buna göre de tatilinizi yapmanız gerekir. Yurdumuzda oldukça fazla araç kiralama firmaları bulunduğu için bu firmalar bazı zamanları rekabete girerek fiyatları düşünmektedir.  Bu rekabet ortamını iyi takip ederek araç kiralama işini ucuza getirebilirsiniz. Aracın konforlu ve kaliteli olması önemlidir. Bazı firmalar çocuk koltuğu verdikleri için buna ücret talep etmezler. En iyi yöntem fiyat araştırması yaparak bütçenize uygun olan tarifeyi seçerek aracı kiralayabilirsiniz. Ucuz araba kiralamada ön plana çıkan hususlar fiyat araştırması yapmak ve önceden rezervasyon yaptırmak veya yaz ayları değil kış aylarında araç kiralamak fiyatları düşürür.

Fiyat Aralıkları

Fiyatlar genel olarak düşük diye firmalardan kiralama işlemlerini yürütmemeniz gerekir. Detaylı bir şekilde araştırmaya koyularak en iyi sonuçları elde etmeye bakın. Bu sayede hem siz zarar etmezken hem de sağlıklı sonuçlar sayesinde cebinizde para kalacaktır. Kar sayesinde 1 gün yerine 2 gün olarak araç kiralama işlemlerini yürütebilirsiniz. Müşteri memnuniyetine dikkat etmeniz gerekmektedir. Baştan savma işler yürüten ekipler ile asla çalışmamalı ve sizleri iyi dinleyen, isteklerinize en sağlıklı yanıtları sunan firmalar ile çalışmanız en iyi karar olacaktır. Bu şekilde en iyi firmalar ile çalışabilirsiniz. 
DAHA FAZLA...
Antalya Araç Kiralama

Antalya Araç Kiralama

Türkiye'nin Turizm cennetlerinden biri olan Antalya turist çekmede dünya ülkeleri ile yarış halindedir. Dünyanın birçok yerinden Antalya ya turist gelmektedir.  Yurt içinden  yüzlerce turist Antalya'nın turistik yerlerini ve doğal güzelliklerini görmek için buraya gelirler. Dört mevsimi bir arada yaşayan Antalya turistler yönünden önemli bir kenttir. Deniz, tarihi yerler kum ve doğal güzelliklerin hepsi Antalya'da bulunmaktadır.  Yüzlerce turistin Antalya gelmesiyle ve bu gelen turistlerin araç sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu araç sorunlarını gidermek için araba kiralama yoluna gitmektedirler. Dünyada popüler bir hale gelen araba kiralama işi diğer bir adı ile Rent a car yurdumuzda da önemli bir yere sahiptir. Türkiye'de birçok Rent a car firmalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Talia Rent A Car firması olmaktadır.

 

Talia Rent a Car ile Araba Kiralama

 

Talia Rent a Car Antalya firması Antalya ya gelen müşterilerimizin araba ihtiyaçlarını gidermektedir. Birçok kişi araba satın almak yerine araç kiralama yöntemine başvurmaktadırlar. Antalya'da araba kiralamak çok kolaydır. Talia Rent a Car Antalya bünyesinde bulundurmuş olduğu araba kiralama firmaları ile araç filosunu genişletmiştir. Bünyesinde binlerce aracı bulunmaktadır. Bu araçlar son model kaliteli ve konforlu araçlar olmaktadır. Müşterilerimiz bu araçları kullanmaları durumunda rahat ve konforlu seyahat yapmaktadırlar. Dünya standartlarında hizmetlerimiz bulunmaktadır. Araçlarımızı devamlı olarak yenilmekteyiz. Bakımlarını günlük olarak yaparak ortaya çıkacak sorunlar ortadan kaldırmaktayız. Müşterilerimize rahat bir yolculuk sunmayı hedefleriz. Antalya'ya geldiğiniz gün veya önceden rezervasyon yaptırarak araçlarımızı ayağınıza kadar getirmekteyiz. Müşterilerimize uygun fiyat ile kaliteli araba kiralamak bizim görevimizdir. Talia Rent a Car Antalya olarak Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz. Birçok araç modeli ve markası ile müşterilerimize hizmetimizi sunmaktayız. Binek tipi veya lüks araçlarımız hizmetinizde olmaktadır. Araçların çeşitliliği yanında ekonomik yönden sizi rahatlatacak araçlarımızda bulunmaktadır. Dilediğiniz zaman birden fazla araçta kiraya verebiliriz.

 

Talia Rent a Car Antalya Araçları Özellikleri

Talia Rent a Car Antalya filosunda bulunan araçların hepsi kaskolu dur. Bundan dolayı bir sorun ortaya çıkarsa bu sorunu gidermek için anında müdahale etmekteyiz. Yol yardımı desteğimiz bulunmaktadır. Araçlarımızı kiralama esnasında resmi bir sözleşme yapmaktayız. Araç kiralama ücretleri araç teslimi sırasında yapılmaktadır. Organizasyonlar, düğün, nişan ve özel günler için araba kiralama imkânınız bulunmaktadır. Gerektiği zaman şoför  temini yapmaktayız. Araç kiralama işlemlerimiz saatlik, günlük, haftalık, Aylık ve yıllık olmaktadır. Araç kiralama konusunda kendimizi daima  yenilemekteyiz. Araç  filomuza son model yeni araçları ilave ederek müşterilerimize hizmet vermekteyiz.  Antalya Havalimanı'na geldiğiniz andan itibaren Havalimanı içerisinde bulunan bürolarımız ile iletişime geçerek araç kiralayabilirsiniz. Antalya Havalimanı iç hatlar ve dış hatlar bölümlerinde Rent a Car Antalya araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislere  müracaatınız ile araçlarımız anında teslim edilir. Araç kiralama konusunda profesyonel elemanlarımız bulunmaktadır.

 

Talia Rent a Car Antalya Hizmetleri

Araç kiralamak istediğiniz zaman Rent a Car Antalya 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Bizden kiralayacağınız araçlar ile huzurlu bir tatil ve güvenli bir seyahat yapma imkânı bulursunuz. Antalya dışına çıkacak araçlarımız gitmiş olduğu yerde bulunan Rent a Car Antalya şubeleri tarafından teslim alınmaktadır. Arabalarımız son model konforlu olduğu için müşterilerimizin kullanmaları sırasında hiçbir zaman yorgunluk hissetmeyeceklerdir. Rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlar ile araç kiralayabilirsiniz. İnternet  üzerinden Rent a Car Antalya sitemize giriş yaparak araç kiralama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezimizi arayarak yetkili elemanlarımız size gerekli bilgileri verir. Rent a Car Antalya olarak istemiş olduğunuz modellerde araçlarımızı kiralayabilirsiniz. Antalya'nın turistik yerleri Rent a Car Antalya ile kalite ve güveni ile rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Profesyonel deneyimli elemanlarımız müşterilerimize gerekli olan hizmeti vereceklerdir, bundan hiçbir kuşkunuz olmasın. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile müşterilerimize rahat bir şekilde hizmet vermekten gurur duyarız. Müşteri memnuniyeti temel ilkelerimizden biridir. Bugüne kadar gelmemizin nedeni müşterilerimizin Rent a Car Antalya firmasından memnun bir şekilde ayrılmaları neden olmaktadır.

 

Müşterilerimizin memnuniyeti Rent a Car Antalya’yı ileriki yıllara taşımaktadır. Önümüzdeki yıllarda da müşterilerimize en iyi hizmeti vereceğimizden hiç kuşkunuz olmasın. Hizmet kalite, konfor Rent a Car Antalya’nın prensiplerinden biridir. Bu prensiplerimizden hiçbir zaman geri kalmayacağız. Talia Rent a Car Antalya olarak müşterilerimize güzel tatil geçirmelerini dileriz.

DAHA FAZLA...
Rent A Car Antalya

Rent A Car Antalya

Araba Kiralamaya Dair Bilgiler

Araba kiralama işi birçok ülkede Rent a Car adı ile yapılmaktadır. Yurdumuzda araba kiralama işi 2010 yılında önemli derecede artış göstermiştir. Daha sonraki yıllarda hızlı bir şekilde artışına devam etmiştir. Genel olarak araba kiralama işleri turistik yerlerde ve nüfusun kalabalık olduğu yerlerde büyük ölçüde tercih edilmektedir. Havaalanlarında yurdumuza gelen turistler tarafından araç kiralanmaktadır. Araba kiralama kısa ve uzun süreli bir aracın kullanım haklarını satın alma olmadan belirli bir ücret karşılığında sahip olmaya araba kiralamak adı verilmektedir. Araba kiralama işleri uzun ve kısa dönem olarak iki kısımda incelenir. Araç kiralama ihtiyaca göre değişmektedir. Günlük ya da haftalık araba kiralama işi acil işlerde veya turistik geziler için olmaktadır. Günlük araba kiralama işi genel olarak havaalanlarında veya otobüs terminallerinde olmaktadır. Şehir ve ülke dışı seyahat yapan kişilerin tercih ettikleri bir sistemdir.

 

Diğer yandan internet üzerinden veya şehir içerisinde de araba kiralama yapan ofislerden kiralama işi yapılmaktadır. Uzun dönem araç kiralama yöntemi de bulunmaktadır. Uzun dönem araç kiralama işine büyük firmalar ekonomik nedenlerden dolayı tercih yapmaktadırlar. Birçok firma araç kiralama hizmeti sunmaktadır. Araç kiralama işi satın almadan daha karlı olmaktadır. Büyük şirketlerde araba yenileme ve araç kullanımı göz önüne alınırsa araba kiralama daha avantajlı bir duruma  gelmektedir.  Büyük firmalar araç satın almak yerine araç kiralama yöntemine gitmektedirler.

 

Araç Kiralamak İçin Neler Olmalıdır?

Araç kiralamak için ehliyetinizin olması gerekir. Araç kiralama ücretini ödedikten sonra araç kiralama sözleşmesi yapmanız gerekir. Aracı teslim aldıktan sonra yapmış olduğunuz sözleşmeyi yasallaştırmanız gerekir. Araç sözleşmesin de bulunan maddeler bazı firmalarda değişik olmaktadır. Buna çok dikkat etmek gerekir. Araç kiralama sözleşmesinde aracın kiralandığı tarih, saat, kira ücreti ve aracın teslim edileceği tarih yazılmış olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer konu aracın tesliminde gecikme olursa ödenecek olan ücret bedelidir. Genel olarak ücret günlük olarak ele alınmaktadır. Aracı kiralayan kişinin aracın yakıtı ile sorumlu olmaktadır. Aracın deposunu nasıl almış iseniz teslimini de o şekil yapmanız gerekir. Kiralama ücretine yakıt ücreti dâhil değildir. Araç kiralama işini tanınmış veya büyük firmalardan yapılması daha uygun olur.

 

Araçların kaskolu olması önemlidir. Kasko herhangi bir kaza sonucunda hasarın karşılanması anlamına gelir. Türkiye'de kiralanmış olan araçlar yurt dışına çıkarılamaz. Yapılmış olan sigorta yurt dışında geçerli değildir. Aynı gün içerisinde yapmış olduğunuz kiralamayı iptal ettirmiş olursanız herhangi bir ücret alınmaz. Araç kiralama fiyatları çok farklı olmaktadır. Kira fiyatları firmalara göre değişmektedir. Kiralanacak araç erken kiralanırsa uygun fiyat yapılmaktadır. Kira fiyatları 4 dönem üzerinden yapılmaktadır. Bu dört dönem şu şekildedir. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış dönemi olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Yurdumuzda birçok firma araç kiralama filosu ile hizmet vermektedir. Son model ve konforlu araçlar ile kiralama işleri yapılmaktadır.

 

Araba Kiralamada Sözleşme

Araba kiralayacağınız zaman yapılacak olan sözleşmeyi çok dikkatli okumanız gerekir. Araç filolarında bulunan araçlar genel olarak 2 veya 3 yaşlarında olmaktadır. Araçların son model konforlu olması araç sürücülerinin rahat bir şekilde seyahat etmeleri sağlanır. Araba kiralama Avrupa'da uzun yıllardan beri popüler bir hale gelmiştir. Günümüzde Türkiye'de de araba kiralama işi oldukça fazla rağbet görmektedir. Yapılmış olan bu hizmet araba kiralayanlar ve araba kiralama işi yapan kişiler açısından da önemli olmaktadır. Araç kiraya veren kişiler bu işten büyük paralar kazanmaktadır. Araç kiralayan kişilerde araba satın almak yerine bu yönteme başvurmaktadırlar. Yurdumuzda araba kiralayan kişiler ve kurumlar oldukça fazladır. Düğünlerde nişanlarda araba kiralama işi önemli ölçüde fazla olmaktadır. Büyük firmalar araba kiralama işini altı aylık veya yıllık olarak yapmaktadırlar. Araç satın almak yerine araç kiralamak daha karlı olmaktadır. Özellikle bayram tatilleri ve düğün dönemi araba kiralama yönünden çok fazla yoğun olmaktadır. Uzun dönem araç kiralama yöntemi kısa dönem araç kiralama yöntemine göre daha kazançlı olmaktadır. Uzun dönem araç kiralamada Fiat farkı görülmektedir. Binmek için arzuladığınız bir arabayı alamadığınız zaman kiralama yöntemine giderek bu arabaya binmiş olursunuz. Kiralamış olduğunuz arabayı teslim alırken iyi kontrol etmek gerekir.

 

DAHA FAZLA...
Oto Kiralama Antalya

Oto Kiralama Antalya

Araba Kiralama

Araba kiralama dünyada olduğu gibi yurdumuzda da popüler bir hale gelmiştir. Kişiler araç satın almak yerine araba kiralama yoluna gitmektedirler. Araba satın almak hem pahalı hem de masrafları olduğu için kiralamayı tercih etmektedirler. Araba satın alma maliyetleri çok fazla olduğu için kiralama işi daha karlıdır. Araba kiralama zamanla ülkemizde büyük bir aşama kaydetmiştir. Araba kiralama turistik yerlerde, nüfusun kalabalık olduğu alanlarda, (havaalanlarında tren ve otogarlarda) ve sanayi bölgelerinde etkindir. Araba kiralama saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık yapılır. Havaalanlarına gelen misafirlerin çoğu pratik ve kolay olmasından dolayı oto kiralamayı tercih ederler. Ülkemizde birçok araç kiralama firmaları bulunmakta ve bunlar Rent a Car adı ile faaliyet göstermektedirler.

 

Araba Kiralamada Başvuruda İstenilenler

Araba kiralama yapacak kişiler kiralama işi yapan firmalara başvuru yaparak araçlarını kiralayabilir. Araba kiralama yurdumuzda aracını kiraya veren ve aracı kiralayan kişiler tarafından yapılmaktadır. Bu işi yapanlar açısından büyük yararları bulunmaktadır. Araba kiralama ofisi açmak için en az 80 metrekare bir yerin olması gerekir. Araç  filonuzda en az yirmi araç bulunması gerekir. Araba kiralama işi oldukça kazançlı ve zor bir iştir. Kiralayanın ve kiracının yönünden büyük ölçüde karşılıklı faydaları mevcuttur. Araç kiralamak için önemli olan maddelerin başında ehliyet ve kimlik olması gerekir. Yurt içinde kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamaz. Kiracı ile kiralayan arasında yapılan sözleşme yurt dışında geçerli değildir. Araba kiralama esnasında yapılan sözleşmeler yasal olmalıdır. Yapılan sözleşme içerisinde aracın markası, aracın kiralandığı tarih, saat ve geri getireceği tarih yazılmaktadır. Online olarak internet üzerinden rezervasyonla da  araba kiralama işi yapılmaktadır. Araba kiralama esnasında sözleşmenin yapılması zorunludur. Kiralama işleri uzun dönem ve kısa dönem olmak üzere iki Kısma ayrılmaktadır.

 

Firmalara Araba Kiralama

Firmalar genel olarak uzun dönem araç kiralama yoluna gitmektedirler. Uzun dönem araç kiralama 6 aydan başlayarak 48 aya kadar çıkmaktadır.Kısa dönem araç kiralama işlerini genelde bireysel kişiler yapmaktadır. Organizasyon, düğün, nişan gibi önemli günlerde araba kiralama kısa dönemdir. Günümüzde birçok firma araçlarını yenileme zamanında araç kiralama yöntemini seçmektedirler. Bu yöntem onlar için daha avantajlı bir hal olmuştur. Uzun dönem ve kısa dönem araç kiralamalarda fiyat farkı vardır. Uzun dönem araç kiralamada fiyatlar biraz daha uygundur. Türkiye'de araç kiralama sık başvurulan bir yöntem haline gelmiştir. Yurdumuzda birçok araç kiralama firmaları bulunmakta ve her gün bir yenisi açılmaktadır. Araba kiralama işi yapan firmalar filosunda bulundurmuş olduğu araçlar genel olarak 2 veya 3 yaşları arasındadır. Araçların model yılı, bakımı ve temizliği gözönüne alınmalıdır. Araç kiralama fiyatları kiralama firmaları arasında farklılık gösterebilir. Araba kiralama fiyatları 4 Kısımda belirlenir. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış olarak fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Fiyatlar genel olarak yaz aylarında artış göstermektedir.  Yaz aylarında tatil sezonu olduğu için talebin artmasından dolayı araba kiralama fiyatları artış gösterir. Talia Rent A Car'dan Kiralamış olduğunuz araçlar konforlu, bakımlı, temiz ve kalitelidir.

 

Araba Kiralama İşleminde Sorumlu Olduğunuz Durumlar

Son yıllarda Araba kiralama turistik geziler için tercih edilmektedir. Aracı kiralayan aracın yakıtından sorumludur. Araç kira ücretleri araç tesliminde alınmaktadır. Kira sözleşmesi yapılmadan hiçbir zaman araç kiralanmaz. Kiralayacağınız aracı kiralamadan önce kontrol etmeniz gerekir. Araçların sigortalı ve kaskolu olmasına dikkat etmek gerekir. Araç kiralayacağınız zaman ehliyetiniz, kimliğiniz veya pasaportunuz yanınızda bulunması gerekir. 21 yaşından gün almış olması ve en az 2 yıllık ehliyetinin olması şarttır. En az kiralama süresi 24 saattir. Aracın başka ofiste iadesi durumunda kira süresine bakılmadan tek yön ücreti alınmaktadır. Ödeme şekilleri kredi kartı, havale veya kira günü elden yapılabilir. Araç tesliminde 3 saat ve üstü geç kalması durumunda 1 günlük ücret talep edilir. Trafik cezaları araç kullanan kişiye aittir. Araba kiralamak hem kişiler hem de kurumlar için ihtiyaç haline gelmiştir. Gün geçtikçe artış göstermektedir. Kent merkezinde araç kiralama şirketleri bir hayli yoğundur. Araç kiralama hizmetlerinin içinde bebek koltuğu ve navigasyon gibi ek hizmetler de bulunur. Turizm faaliyetlerinin hız kazandığı yerlerde sezona bağlı olarak araç kiralama hizmetleri yoğun bir tempo göstermektedir. 

 

 

 

 

DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye'de turizm denildiği zaman ilk akla gelen şehir Antalya olmakla beraber araç kiralama Antalya’da çok yaygın bir hale gelişmiştir. Antalya yurdumuzda dört mevsimi yaşayan illerden biridir. Antalya turizm bakımından dünyada sayılı yerlerdendir. Bundan dolayı tatil cenneti Antalya 'ya yurt dışından da çok talep vardır. Genelde son yıllarda yurtdışından gelen misafirler havayolunu tercih edip araç ihtiyaçlarını havalimanında gerçekleştirmektedir. Antalya'da turistik yerler haricinde birçok doğal güzellikleri olan yerler bulunur. Bu turistik ve doğal yerleri görmek istemeleri otelde konaklayan misafirlerin de ilgisini çekmekte olup ister istemez araç kiralama hizmetini ön plana çıkarır. Antalya'ya ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin gezilecek ören yerlerini görmek için ihtiyaçlarını karşılayacak günübirlik kiralamalar da bu sayede ön plana çıkmıştır. Dünyada büyük rağbet gören araba kiralama, yani Rent a Car Türkiye'de de olduğu gibi Antalya'da da büyük öneme sahiptir. Yurdumuzda araba kiralama işini yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar müşterilerine ihtiyaçları halinde arabaları kiraya vermektedirler. Bazı kişiler araç satın almak yerine araç kiralama yöntemine tercih eder. Araç kiralama bazı durumlarda araç satın almaktan daha uygun ve hesaplıdır. Antalya havalimanı araç kiralama firmaları mevcutta olabildiğince fazla olmasına rağmen sezonda talepleri karşılamaya yetememektedir. 

 

Antalya Havalimanı Araç Kiralama Durumları

Antalya havalimanı araç kiralama firması olarak bu müşterilerin ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olmaktayız. Antalya Havalimanına gelen müşterilerimiz havalimanında bulunan iç hat ve dış hat bölümlerinde çıkış kapısında isimleri ile karşılarız. Müşterilerimiz daha önce internet sitemizden yapmış olduğu aracını buradan teslim alır. İnternet sitesinden Antalya havalimanı araç kiralama sitemize giriş yaparak kayıtlarını yaptıran müşterilerimiz hem erken rezervasyon rakamlarından faydalanmakta hem de araç kiralamayı son dakikaya bırakmadıkları için farklı sürprizler yaşamamaktadır. Çağrı merkezimizi arayarak da araç kiralayabilirler. Haftanın 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Araç kiralama yöntemimiz olarak saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak araçlar kiraya vermekteyiz. Araç kira ücreti araç tesliminde alınmaktadır. Antalya havalimanında firmamızdan araç kiralamak çok kolay ve basittir. Anında araba teslimatı yapılır, uçaktan indiğinizde kapınızda aracınız hazırdır. Antalya havalimanı araç filomuz da son model ve konforlu araçlarımız sizin için her zaman mevcuttur. Seyahatiniz esnasında ortaya çıkacak bir sorun sizleri mağdur etmeden en kısa sürede giderilir. Antalya havalimanı içerisinde uygun fiyatlar ile müşterilerimizin hizmetindeyiz.

 

Antalya’ya Gitmeden Aracınız Hazır

Antalya'ya gitmeden önce aracınızın havalimanında hazır olmasını istiyorsanız Antalya havalimanı araba kiralama firmasını arayarak veya internet üzerinden sayfamızdan rezervasyon yaparak işlemlerinizi garanti altına almış olursunuz. Kaliteli ve konforlu bir seyahat sağlamak bizim asli görevimizdir. Müşterilerimizin memnuniyeti kaliteli bir hizmet anlayışı ile bizi gelecek yıllara taşır. Antalya havalimanı araba kiralama firmamızı seçerek tatiliniz huzurlu bir şekilde devam eder.  Müşterilerimizin güler yüzle tatile başlamaları için gerekli olan her türlü kolaylığı gösteririz. Müşterilerimizin kiralamış olduğu araçları teslim süresi en fazla 15 dakikadır.

Sözleşme Durumları

Antalya havalimanı araç kiralama firmamız havaalanlarında bulunan otoparkta araç kiralama sözleşmesini yaparak araçlarını teslim ederiz. Müşterilerimiz araç kiralama sözleşmesinde bulunan şartları yazılı ve sözlü olarak bilgisini veririz. Antalya'ya gelen müşterilerimiz Antalya havalimanı araç kiralama firmasının bütün imkanlarından hızlı, kolay ve rahat bir şekilde yararlanırlar. Antalya havalimanı araç kiralama firmamızı seçen müşterilerimize iyi tatiller dileriz. Antalya havalimanı araç kiralama firmasını seçmek kalite ve huzurlu seyahat etmek demektir. Huzurlu ve kaliteli bir tatil geçirmek istiyorsanız bizimle temasa geçebilirsiniz. Hizmet ve kalite bizden sorulur. Her zaman memnun ve kaliteli hizmet almanız için en doğru seçenek olacağız. Kısa zaman içerisinde çoğu müşterimiz tarafından olumlu dönüşler alarak bu sektörün en iyisi olmaya çalışmaktayız.

DAHA FAZLA...
Antalyada Araba Kiralama

Antalyada Araba Kiralama

Antalya Araba Kiralama

Antalya Türkiye'nin Turizm cennetlerinden birisidir. Cennet ilimizi gezmek ve görmek herkesin hakkıdır. Dünyanın birçok ülkesinden ve yurdumuzdan Antalya'nın güzelliklerini görmek için buraya akın etmektedirler. Yaz ve kış aylarında oldukça yoğun olmaktadır. Antalya'ya gelecek kişilerin araç sorunları Antalya araba kiralama filosu tarafından karşılanmaktadır. Dünyada olduğu gibi yurdumuzda da araba kiralama işi büyük rağbet görmüştür.  Birçok kişi araba satın almak yerine araba kiralama yöntemine gitmektedirler. Araba kiralama yöntemi satın alma yönteminden daha avantajlı olmaktadır. Yurdumuzda ve dünyada araba kiralama işi Rent a Car adı ile yapılmaktadır. Antalya araba kiralama firması olarak bünyemizde birçok firmayı bulundurmaktayız. Türkiye’nin her tarafında şubelerimiz bulunmakta ve bu şubelerimiz Antalya araba kiralama  filosu olarak faaliyet göstermektedir. Antalya'ya gelen turistlerin kiralık araba ihtiyaçlarını gidermek için bizden araç istemeleri halinde anında isteklerine cevap vermekteyiz.

 

Araç Seçenekleri Fazlalığı

Araç filolarımız içerisinde son model kaliteli ve konforlu araçlarımız bulunmaktadır. Bu araçlarımız içerisinde internet bağlantısı bulunmaktadır. Türkiye genelinde 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Bu hizmetlerimiz müşterilerimizin bize güvenmeleri sonucunda oluşmuştur. Müşteri memnuniyeti bizim ilkelerimizden biridir. Bundan asla taviz vermeyiz. Araç filomuzda bulunan araçlarımız yeni ve son model araçlardır. Büyük organizasyonlara ve düğün, nişan gibi özel günlerde kiraya verilecek araçlarımız bulunmaktadır. İstenildiğinde şoför temini yapmaktayız. Araçlarımız yeni olduğu için yakıt tasarrufu yönünden büyük kazançlar sağlamaktadır. Antalya araba kiralama filomuz binlerce araçlardan oluşmaktadır. Antalya dışına giden kiralık araçlarımız gitmiş olduğu yerde bulunan şubelerimizde ki elemanlarımız tarafından teslim alınmaktadır. İnternet üzerinden Antalya araba kiralama sitemize giriş yaparak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Çağrı merkezlerimizi arama yaparak buradan geniş bilgi öğrenebilirsiniz.  Havaalanına gelecek olan müşterilerimiz bizimle temasa geçerek ayaklarına kadar kiralamış olduğu araçları getirmekteyiz. Bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı müşterilerimizden olumlu yönde bilgileri almaktayız. Müşterilerimizin bizden memnun bir şekilde ayrılmaları bizi de memnun etmektedir. Müşterilerimizin memnun  olarak ayrılmaları bizi ileriki yıllara taşıyacaktır. Kalite ve güven bizim temel ilkelerimizden biridir. Kaliteli güvenli ve konforlu araçlarımız ile müşterilerimiz rahat bir şekilde seyahatlerini ve tatillerini yapmaktadırlar. Kiralanan aracın ücreti araç tesliminde alınmaktadır. Araç kiralama işlemlerimiz saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmaktadır.

 

Kaliteli Hizmetler

Hizmetlerimiz Dünya standartlarına göre yapılmaktadır. Kaygısız ve huzurlu bir tatil geçirmek için gelmiş olduğunuz Antalya da bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Huzurlu ve güvenli hizmetlerimiz ileriki yıllarda da devam edecektir. Daha önceden rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlarda kiralık araçlarımız bulunur. Herhangi bir sorununuz olduğu vakit bizimle iletişime geçerek bu  sorunu hemen hallederiz. Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezmek ve daha huzurlu bir tatil yapmak sizin görevinizdir. Antalya şehri sakin bir tatil beldesi olduğu için kiralamış olduğunuz araçlarımız ile rahat bir şekilde tatil geçirme imkanı bulursunuz. Antalya araba kiralama taleplerimiz uygun fiyatlarda olmaktadır. Araçlarımızı istediğiniz zaman ve istemiş olduğunuz adrese araç teslimi yapmaktayız. Bugüne kadar  kazanmış olduğumuz tecrübe ile bundan sonraki zamanlarda da müşterilerimize en iyi hizmeti vermek bizim görevimizdir. Araçlarımız sigortalı ve kaskolu olmaktadır. Çok uygun fiyat tarifemiz bulunmaktadır. Her kesime her bütçeye göre araçlarımız ve fiyatlarımız bulunmaktadır. Antalya araba kiralama firmamızdan araçlarımızı kiralayarak huzurlu bir seyahat yapmanız  için hizmetlerimiz devam edecektir. Deneyimli personelimiz ile kuracağınız iletişim sonucu araçlarımızı anında size teslim edeceğiz. Havaalanlarında bulunmuş olan ofislerimiz müşterilerimize hizmet vermektedir. Burada bulunan ofislerimiz ile iletişime geçerek araç ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Havaalanlarında iç hat ve dış hat bölümlerinde bürolarımız bulunmaktadır. Uygun fiyatlar ile Antalya'da ve Türkiye'nin her tarafında hizmet vermekteyiz. Düşük kilometreli ve kaskolu araçlarımız müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır. Küçük ve büyük araçlar ile Türkiye'nin her tarafında hizmet vermekteyiz. Doğru aracı doğru yerde doğru fiyat ile bizde bulabilirsiniz. Antalya araba kiralama filomuz bütün müşterilerimize hizmet vermeye devam edecektir. Antalya'nın turistik yerlerini bizden kiralamış olduğunuz araçlar ile huzurlu bir şekilde gezip göreceksiniz. Bizler bunun için hizmet vermekteyiz. Arabayı kiraladığınız saatten itibaren sonsuz bir deneyim sunmak için görev yapmaktayız. Antalya araba kiralama filosunu seçtiğiniz için size iyi tatiller diler yine bekleriz. 
DAHA FAZLA...
Antalya Belek Rent A Car

Antalya Belek Rent A Car

Belek Antalya'nın doğusunda Serik ilçesine bağlı ulaşımı kolay mükemmel bir mahalledir. Her ne kadar nüfusu resmi kayıtlarda 7.000 görünse de yaz aylarında turizmin etkisi ile bu sayı 70-80 bin kişiyi bulmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi tipik akdeniz iklimi, geniş bir yüzölçümü, bulunduğu konum, uzun bir sahil ve Akdenizin en güzel denizine sahip olması. Büyük yatırımcıların ilgisini günden güne çekmekte olan Belek, Avrupa'nın ve hatta dünyanın en güzel otellerine sahiplik yapmaktadır. Golf Turizminin Türkiye'deki kalbi diyebileceğimiz Belek son yıllarda yerli ve yabancı futbolcuların da kamp yeri merkezi haline gelmiş, konferanslara ve hatta yakın geçmişte G20 Zirvesi gibi Dünya Liderlerinin toplantısına ev sahipliği yapmıştır.
 
Belek'in tarihi geçmişi; M.Ö 4. yüzyıla kadar Helenistik ve Roma Uygarlıklarının izleri görülmekte daha sonra Selçukluların egemenliğine geçmiştir. Günümüzde olduğu gibi Romalılar bu bölgede stadyumlar, spor salonları ve tiyatro inşa etmiştir. Bu güne kadar ayakta kalabilmeyi başarmış olan Aspendos bu bölgede yer almaktadır. 
 

DAHA FAZLA...
Antalya Filo Kiralama

Antalya Filo Kiralama

Günümüz koşullarında yaygınlaşan Operasyonel Kiralama sermaye şirketlerinin ilgisini çekmekte olup cazip hale gelmiştir. Operasyonel Kiralama hem bireysel hem de firmalara yönelik olmakla birlikte şirketlere de finansal avantajlarının yanında birçok fayda sağlamaktadır. Bunları kısaca maddeler halinde özetleyecek olursak;
 

 İlgili resim Filonuzu satın almak yerine kiralamanız, '' Net Bugünkü Değer'' hesabına göre çok daha karlıdır.

 İlgili resim Araç satın alma bedelleri ile ilgili toplu nakit çıkışı yapmanız gerekmez.

 İlgili resim Araç bedelleriniz bilançonuzda getirisiz aktif olarak bulunmayacağından, şirketinizin finansal oranları daha sağlıklı görünecektir.

 İlgili resim Kira borcunuzu aylık sabit taksitler halinde ödersiniz.

 İlgili resim İleri vadeli kira ödemelerinizi bilançonuz dışında izlersiniz.

* Aracınızı satın almanız durumunda KDV'si maliyete ilave edildiğinden, indirilecek KDV olarak kullanamazsınız. Kiralamanız durumunda ise kira faturasındaki KDV'nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir.

 İlgili resim MTV ödemesi, zamanında ve eksiksiz, Talia Filo tarafından ödenir ve takip edilir.

 İlgili resim Aracınızı satın almanız durumunda MTV kanunen kabul edilmeyen gider olarak kabul edilir. Kiralamada ise kira bedellerine dahil olduğundan, gider olarak gösterilerek vergiden düşülür.

 İlgili resim Zorunlu Trafik Sigortası, Kasko, Muayene, Kaza, Lastik, Periyodik Bakım ve onarım giderleri artı masraflarınız olmayacağı gibi zamandan da tasarruf yapmış olursunuz.

 İlgili resim Filonuzun yenilenme zamanı geldiğinde, mevcut araçlarınızın satımı ile ilgilenmek durumunda kalmayacağınız gibi, 2.el değerinde oluşabilecek risklerden de korunmuş olursunuz.

 İlgili resim Araç filonuzun yönetimi ile ilgilenecek ayrı bir insan kaynağına ihtiyaç duymazsınız.

Talia Filo Antalya Merkezli bir firma olarak, Antalya Uzun Dönem Araç Kiralama da Kurumsal çözümler sunmaya her zaman hazırdır. 


DAHA FAZLA...
Antalya Rent A Car

Antalya Rent A Car

Yaz aylarının vazgeçilmezi olarak bilinen tatil cenneti Antalya, son yıllarda kış turizmine de ışık tutmaya başlamıştır.
DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Rent A Car

Antalya Havalimanı Rent A Car

Araba kiralama günümüzde daha sık karşılaştığımız bir kavram olmaya başlamıştır. Çünkü araba kiralama ihtiyacının artmasıyla beraber firmamız gibi pek çok araç kiralama firması piyasada yerini aldı. Özellikle 2000’li yıllarda artan taleple birlikte müşterilerimiz düğün, nişan gibi organizasyonlarla beraber bir şehirden başka bir şehre iş, gezme ve buna benzer amaçlarla geldiklerinde araç kiralama fikrine daha sıcak bakmaya başlamışlardır.

Antalya Havaalanı Araba Kiralama Avantajları
Eskiden otobüsle olan yolculuklar daha fazla olsa da teknolojinin gelişmesiyle ülkemizde birçok havaalanı açılmıştır. Ve havaalanına inen birçok müşterimiz araç kiralayarak şehirde yoluna devam etmek istemektedir. Antalya havaalanı araç kiralama müşterilerine her zaman hizmet vermeye hazır bir firmadır. Neden bizim firmamızı seçmeniz gerektiğine bakarsak:

- Müşterilerimiz isterlerse önceden rezervasyon yaptırarak isterlerse de yüzyüze görüşerek araç kiralama işlemini yapabilirler.
- Birçok model ve çeşit marka seçeneği bulundurduğumuz için müşterilerimizin kendilerini en konforlu hissedecekleri araç seçiminin yapılmasını sağlamaktayız.
- Özel günlerde veya iş gezilerinin olduğu zamanlarda da araç kiralama çok tercih edilmektedir.
- Ayrıca istenirse araçla birlikte şoför de tahsis edilmektedir. Böylece yoğunluk arasında şoförlükle de ekstra yorulmamış olursunuz.
- Araçlarımız da bu özelliklere ek olarak navigasyon sistemi de bulunmaktadır. Böylece bilinmeyen bir şehir bile olsa navigasyon sayesinde gitmek istenen yer kolayca bulunabilir.
- Bütün araçlarımızın kasko güvencesinde olması siz müşterilerimizin güvenlik olarak ta içinizin rahat etmesini amaçlamaktadır. Başınıza beklenmeyen bir durum gelmesi halinde firmamızın yanınızda olacağını bilmenizi isteriz.

Antalya havalimanı araç kiralama olarak her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Araçlarımızı kiralamaya geldiğiniz zaman ilk önce hangi modeli istediğinize karar veririz. Ardından ne kadar süreyle kiralamak istediğinizi de belirtikten sonra sizi de mağdur etmemek adına bir sözleşme yapmaktayız. Bu sözleşme karşılıklı güven için yapılmakta ama daha çok sizin güvenliğinizi düşünmektedir. Araç kiralama ile ilgili olan her konuda bir numara olmak isteyen firmamız bunun için elinden gelen özveriyi göstermektedir. Ayrıca firmamız için en önemli unsur olan siz müşterilerimizden aldığı geri bildirimlerle kendini daha çok geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda firmamızda çalışan herkese gerekli eğitimlerin verilmesini de sağlamaktadır.

DAHA FAZLA...
Antalya Araba Kiralama

Antalya Araba Kiralama

Talia Rent a Car ile Antalya Araba Kiralama hizmetlerimiz için web sitemizden size uygun kiralayacağınız aracı seçerek Antalyada araba kiralama rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Bilgi almak için +90 535 470 5846 nolu telefondan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
DAHA FAZLA...
Antalya Ekonomik Araç Kiralama

Antalya Ekonomik Araç Kiralama

Ülkemizde günden güne artan vergiler otomotiv sektörü başta olmak üzere birçok sektörü beraberinde etkilemektedir. Vergi artışı sebebiyle konut, araç, elektronik ve birçok sektör dolaylı olarak birbirinden etkilenmektedir. Maliyetlerini düşürmeyi başarabilen, teknolojiyi en iyi şekilde kullanabilen firmalar ayakta durmayı başarmış olup sürümden kazanmaya geçmiştir. Geçmiş yıllara nazaran Talia Rent a Car'ın da Antalya Rent a Car sektöründeki başarısı hiç küçümsenmeyecek derecede etkili olmakla birlikte Ekonomik Araç Kiralama hizmetini layıkı ile Antalya Havalimanı Rent a Carları içerisinde en iyi şekilde hizmetini sürdürmeyi devam etmektedir. 
 
Sektördeki rekabet artışı ile birlikte araç alım fiyatlarının da artış göstermesi ve bu olumsuzluklara rağmen Antalya Araba Kiralama Sektöründe kaliteyi bozmadan bunu uygun fiyatlarda tutabilmek hizmeti en iyi şekliyle eski portföyümüzün üzerine yenilerini eklemek ve devamlılığını sürdürmek bizim en büyük ilkelerimizdendir. 
DAHA FAZLA...
Antalyada Tatil

Antalyada Tatil

Masal gibi bir tatil yaşamak istediğinizde, ilk olarak Antalya için bir bavul hazırlayarak yanınıza almalı ve önceden rezerve ettiğiniz motel, apart otel, pansiyon ya da otel odanıza doğru bir yolculuk organize etmelisiniz. Artık her şeyi geride bırakmışsınızdır.
DAHA FAZLA...
Antalya Havaalanı Rent a Car

Antalya Havaalanı Rent a Car

7/24 Antalya Havalimanı Araç Teslimi

Önceden Rezervasyonunu yapmış olan misafirlerimiz, rezervasyon formundaki uçuş bilgilerine ve Antalya Havalimanında iniş saatine göre Antalya havalimanı çıkış kapısında diksiyonu düzgün, insan ilişkilerinde başarılı, güler yüzlü personellerimizle karşılıyor ve en kısa sürede rezervasyon yapmış olduğunuz aracınızı teslim ediyoruz. İşinde uzman personellerimiz uçağınız havalimanına inmeden 15 dakika önce sizleri çıkış kapısında bekliyor olacaktır. Uçuş numaranızdan uçağın erken inme veya gecikme saatini takip ederek sizi bekletmeden ve duruma göre sizleri arayarak bilgilendiren Firmamız ile Antalya Araç Kiralama taleplerinize en iyi çözüm bulacağınıza inanıyoruz. En yoğun sezonda dahi hiçbir aksaklığı sizlere hissettirmeden, zamana karşı yarışmamıza rağmen hiçbir müşterisini mağdur etmeden iyi bir alt yapıya sahip, sağlam bir ekip çalışmasının haklı gururunu her zaman yaşamaktayız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler.
 
DAHA FAZLA...
Dizel Araç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dizel Araç Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dizel araçlar benzinli araçlara nazaran daha ekonomik oldukları için daha fazla rağbet görürler. Fakat dizel araçların bakımları benzinli araçlara göre daha da maliyetli ve zordur. 
DAHA FAZLA...
Antalya Rent A Car & Transfer Hizmetleri

Antalya Rent A Car & Transfer Hizmetleri

Antalya'da yerel bir firma olarak 8 yıldır araba kiralama hizmetlerini değerli müşterilerimize sunmakta olan firmamız 7/24 Antalya Havalimanından adrese, adresten Antalya Havalimanına, Antalya Havalimanından Otele, Otelden Antalya Havalimanına veya adresten adrese Antalya Transfer Hizmetlerini sizlere en uygun fiyata profesyonel ekibimizle sunmaktadır. İster Antalya Rent a Car olarak Antalyada araba kiralama keyfini, ister Antalya Transfer olarak transfer hizmetinin konforunu ve rahatlığını yaşayabilirsiniz. DAHA FAZLA...
Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Araç kiraladı bir yıl sonra evinden oldu

Araç kiralama işleminde açığa attığınız imzalar yıllar sonra size ödeyemeyeceğiniz borçlar halinde geri dönebilir.

Yazın gelmesiyle birlikte yapılan planların içerisine araç kiralamayı da ekleyenler dikkat… 

Araç kiralarken iki kere düşünün. Çünkü rastgele kiralama yapılan yerlerde imzalatılan açık senetler, alınan kredi kartı fotokopileri ve araçlara yapılmayan sigortalar hiç beklemediğiniz bir zamanda karşınıza çıkarak başınızı ağrıtabilir ve kendinizi bitmek bilmeyen davaların içinde bulabilirsiniz.

Araç kiralama sektörü inanılmaz şekilde büyümeye devam ediyor. Sektörde resmi olarak binin üzerinde firma faaliyet gösterirken kullanıma çıkarılan araç sayısı ise 400 bini aşmış durumda.

ÖNÜNE GELEN ARAÇ KİRALIYOR

Ancak resmi rakamın yanı sıra oluşan başıboşluktan dolayı sektöre emlakçı ve inşaatçı gibi sektörle hiç alakası olmayan kişiler de dadanmış durumda. Eş-dosttan toplanan birkaç aracı kapı önlerine ve yol kenarlarına koyarak kısa yoldan para kazanmaya çalışan fırsatçıların kiralama işlemlerinde açık senet imzalatması ve kredi kartı fotokopisi alması ileriye dönük telafisi mümkün olmayan risklerin oluşmasına yol açıyor.
Kiraladıkları arabaların karşılığında teminat olarak boş senetlere imza attıran gayriresmi oto kiralamacıları, senetleri ise araca yönelik olası gelebilecek cezaların olup olmadığını öğrenmek için aracı teslim aldıktan 1 ay sonra geri veriyor. Bu zaman zarfında almayı unutanlar veya almaya gittiklerinde karşılarında muhatap bulamayanları ise haciz tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

YILLAR SONRA HACİZ ŞOKU YAŞADILAR
Geçtiğimiz aylarda farklı zaman dilimlerinde aynı otomobil firmasından araç kiralayan 55 kişi yıllar sonra kendilerine gelen haciz şoku ile neye uğradığını şaşırmış, faizleri ile birlikte 55 kişiye 5 ile 50 bin TL’ye varan ödeme emirlerinin gönderildiği belirtilmişti.
İşte bu olay daha güncelliğini korurken bir ilginç haber de Denizli ’den geldi. Bir yıl önce kiraladığı araç için senet imzalayan vatandaşa çıkartılan 70 bin TL’lik borç yüzünden evine ihtiyati haciz konuldu. Bunlar sadece medyaya yansıyan birkaç vaka oysa ki sayının çok daha kabarık olduğu belirtiliyor.

TOKKDER’DEN UYARI: OLDUKÇA RİSKLİ!
Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz sektörün çatı kuruluşu Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği TOKKDER yetkilileri araç kiralamalarında açığa imzalı senet alınması işleminin oldukça riskli bir işlem olduğunu imzayı atanın kendini karşısındakinin insafına teslim ettiğini belirterek vatandaşlara uyarıda bulundu.

ÖDENMESİ GÜÇ BORÇLAR ÇIKARTILABİLİYOR
Açığa imza ile senet düzenlenmesinde temel kriterin taraflar arasında oluşan güven olduğunu belirten yetkililer maalesef bu güvenin suiistimal edilerek oluşturulan senetlerin ortak iradeye aykırı şekilde doldurulduğunu ve ortaya ödenmesi oldukça güç borçların çıkartıldığını söyledi.

AÇIK SENET HER DAİM HACİZ RİSKİ TAŞIR
Bu tarz kiralamalarda imzalatılan açık senetlerin her daim haciz riski taşıdığını ve senedin ödenmesi anında veya karşılıksız kaldığı anda geri alınması gerektiğini ifade eden TOKKDER yetkilileri, senedin iade edilmemesi ve icra takibine konu edilmesi halinde senedi imzalayan kişinin borcunun olmadığını dava açarak yazılı delille ispat etmek zorunda kalacağını belirtirken devamında ise ‘’Kaldı ki bu davalar süresince haciz durması için de senedin üzerinde yazan ve icra işlemine konu edilen senet bedelinin üzerinde bir teminat yatırılmadıkça da haciz işlemleri aynen devam edecektir. Bu nedenle senetler mutlak iade alınmalıdır.’’ şeklinde konuştu.

SENETİN ALINMAMASI HALİNDE BAŞVURULACAK YOLLAR
Eğer senedi alan senedi ortak iradeye aykırı olarak doldurur veya iade etmez ise, senedi verenin dava açarak borcu olmadığını veya borcunun kalmadığını yazılı delille ispatının gerektiğini belirten yetkililer konuyla ilgili şunları dile getirdi; ‘’Senedini iade almayan kişilerin, öncelikle ihtar ederek konusuz kalan senedin iade edilmesini senedi verdikleri kişi veya kurumdan talep etmeleri gerekmektedir.  Senedin verilmemesi halinde ise hukuki yollara başvurup ayrıca da Gümrük ve Ticaret Bakanlığına şikâyette bulunabilirler’’

KİRALAMA YAPARKEN BUNLARA DİKKAT!
Bu tarz mağduriyetler yaşamamak için araç kiralayacak vatandaşların öncelikle Geçmişi Bilinen kurumsal araç kiralama firmalarını tercih etmelerini önerdiklerini belirten yetkililer, ‘’Kiralama yapılırken kullanıcılar kiralama kontratının içeriğine, kiralayacakları aracın yaşı ve kondisyonuna dikkat edilmeli.  Bunun dışında kiralama firmasının müşteri ilişkileri bölümünün iletişim bilgileri mutlaka alınmalıdır. Kaza, arıza ve çalınma gibi durumlarda yapılacaklar konusunda kiralama şirketinden önceden bilgi alınması da önem taşımaktadır.’’ dedi.

DAHA FAZLA...
Rezervasyon Nasıl Yapılır

Rezervasyon Nasıl Yapılır

Rezervasyon Nasil Yapilir ?
Rezervasyon islemi 3 basit adimdan olusmaktadir.
DAHA FAZLA...
Antalya Ucuz Araç Kiralama

Antalya Ucuz Araç Kiralama

 

Antalya Araç Kiralama sektöründe son yıllarda artan rekabet araba kiralamak isteyen müşterilerin daha iyi hizmet ve bununla birlikte daha uygun fiyatlar bulmasına olanak sağlıyor. 


Kaliteden ödün vermediği sürece rekabet fark yaratır ilkesiyle hareket eden firmamız gün geçtikçe düşen maliyetlerle Antalyada Ucuz Araba Kiralama fırsatı sunuyor.

Geniş Araç Yelpazesi ve yeni nesil araçları ile beden sağlığınıza uygun, temiz ve sorunsuz araçlarımızla, Antalya Oto Kiralama sektöründe uzun yıllar deneyim kazanmış ekibimizle 7/24 hizmet vermekten gurur duyarız. 

Hiçbir Kalitenin tesadüf olmadığının bilincinde olup hatalarımızla yoğrulduk, tecrübe ile doğrulduk. Bu düşünce ile müşterilerine empati ile yaklaşan, onların değerlerini ön planda tutan ve isteklerini en iyi şekilde karşılama görevini vazife haline getiren bir firmadır Talia Rent A Car.

Detaylı bilgi için +90 535 470 5846 nolu telefonumuzla arayarak veya Whatsapp'tan iletişime geçebilirsiniz. 


 

 

DAHA FAZLA...
Antalya Havalimanı Transfer

Antalya Havalimanı Transfer

Antalya havalimanından konaklayacağınız tesise kadar size özel ve ekonomik transfer hizmetlerimiz için Talia Transfer'den size uygun araçlarımızı seçebilirsiniz.
DAHA FAZLA...
Antalya Oto Kiralama

Antalya Oto Kiralama

Antalya Oto Kiralama firması olarak yaz kış tüm sezon boyunca 7/24 hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sürekli olarak yeni marka ve modellerle değişen teknolojiyi takip eden firmamız; formalitesi az, ekonomik rakamlarla her zaman hizmetinizde.  DAHA FAZLA...
Antalya Tanıtım

Antalya Tanıtım

Antalya içinde bulunduğu bölge, sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde "Türk Rivierası" adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz'in en temiz kıyılarından birine sahiptir.

Antalya, Anadolu'nun en bereketli coğrafyalarından birinde, Antik Pamfilya, Pisidya ve Likya bölgelerinin kesiştiği bir noktada yer alır. Bereketli coğrafyalara ve birçok kültüre ev sahipliği yapan Kent, tarih boyunca içinde hep değişik kültürleri, değişik sanatları ve değişik mitolojileri yaşatmıştır.

Antalya, Türkiye' nin önemli turizm merkezlerinden biridir. 

Palmiyelerle sıralanmış bulvarları, uluslararası ödül sahibi marinası, geleneksel mimarisi ile Kaleiçi ve modern mekanları ile Türkiye'nin en önemli Turizm Merkezlerinden biri olan Antalya, Aspendos Opera ve Bale Festivali, Uluslararası Plaj Voleybolu, Triathlon, Golf Müsabakaları, Okçuluk, Tenis, Kayak yarışmaları vb. etkinliklere, 1995 yılında açılan Antalya Kültür Merkezi ile de plastik sanatlar, müzik, tiyatro, sergi gibi birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Antalya ve çevresinde birçok antik şehir yer alır. Antalya yolu üzerindeki Aspendos, Perge ve Side bunlardan bazılarıdır. Bu tarihi yerlerden başka Antalya sahil ve plajlarıyla da bilinir. Konyaaltı, Karpuz Kaldıran ve Lara Plajı en güzel örneklerdir. Antalya ayrıca şelaleler şehri olarak da ün yapmıştır. Düden, Manavgat ve Kurşunlu Şelaleleri, yerli ve yabancı binlerce turistin uğrak yerleri arasında yer alır. Yayla ve kış sporlarının yapıldığı Beydağları ve Saklıkent ise şehrin birer doğal güzellikleridir.

Antalya'da büyük miktarda Sur, kilise, cami, medrese, mescit, han ve hamam vardır. Kaleiçi Surlarının çepeçevre sarıp kucakladığı yat limanı şehrin en eski yerleşim birimidir. Antalya'nın simgesi olan Kaleiçi'nde Yivli Minare, Kesik Minare ve tarihi evleri bulunur. Antalya Kaleiçi' nde en güzel örneklerini görebileceğiniz geleneksel Türk mimarisinin göze çarpan ilk özellikleri tabiatla uyum içinde olmalarıdır. Bu mekanların tamamını yürüme mesafesindedir.

Antalya'da Türkiye'nin 3 Doğal Şelalesi bulunmaktadır. Bunlar; Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi ve Manavgat Şelalesidir.

Antalya'da sorunsuz ve güzel bir tatile bizimle başlamak için Antalya Havalimanı Rent a Car olarak 7/24 sizin hizmetinizdeyiz. Web sitemizden uygun aracı seçip rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. 

DAHA FAZLA...
top
whatsapp